ÇARŞAMBA’YA AVRUPA ÜLKELERİNDEN ZİYARET.

Erasmus+ Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları kapsamında Çarşamba’da bulunan  75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de ortak olduğu “STEP UP WITH GOOGLE TOOLS AND MOBILE APPS-GOOGLE ARAÇLARI VE MOBİL UYGULAMALAR İLE EĞİTİMDE YENİ ADIMLAR ”konulu proje çerçevesinde Avrupa’dan Çarşamba’ya gelen birçok yabancı uyruklu öğretmen çalışmalarda bulundu.

Çarşamba 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle beraber proje ortağı olan Polonya, Portekiz, Makedonya ve İtalya’ dan 12 katılımcı hafta başından bu yana çalışmalarda bulunuyordu. Katılımcılar çalışmalarla beraber kültürel ve tarihi yerleri de ziyaret ederek Çarşambayı ve Türkiye’yi de tanıma fırsatı buldular. Okul Müdürü İsmail ÖZ “ 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin 2013 yılından bu yana yürüttüğü projelerle 80 in üzerinde katılımcıyı ilçemizde konuk ettiğini, ilçemizin ve ilimizin tanıtımına doğrudan katkı verdiğini söyleyerek, bundan sonra da projelerin devam edeceğini belirtti. Projenin Avrupa sorumluluğunu Portekiz’ den Paula MARTINS, Türkiye sorumluluğunu ise Çarşamba 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Büşra ÖZKAN yürütmektedir” dedi.

Bu proje kapsamında önümüzdeki eğitim öğretim yılının sonuna kadar okuldan  15 öğrenci ve 15 öğretmen Avrupa’da proje ortağı diğer ülkelerde çalışmalarını yürütecekler. Hafta sonuna kadar Çarşamba’da misafir olacak olan  proje katılımcıları hafta sonunda ülkelerine dönecekler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.