Hemşeri Büyüklerinden, ‘Öğrencileri Isıtacak’ yardım!

Çarşamba Dernekler Federasyonu (ÇADEF) bölgede ki ihtiyaç sahibi çocuklara bot ve mont yardımında bulundu.

Türkiye’de yaşayan Samsunlu ve Çarşambalı hemşerilerden toplanan yardımlarla; Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde toplam bin 300 ilkokul ve ortaokul öğrencisine bot ile mont gönderildi. Yardımlar, önceden belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderilmek üzere ilgili okul müdürlerine Çarşamba Öğretmenevinde teslim edildi.

ÇADEF’in düzenlediği “Çocuklar Üşümesin” kampanyası için Çarşamba Öğretmenevinde bir araya gelindi. Programa; Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Çarşamba Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Salıpazarı Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, ÇADEF Genel Başkanı Hayati Sözen, ÇADEF Genel Başkan Vekili İsa Öztürk, Okul Müdürleri, Samsun Çarşambalılar Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu ile diğer dernek temsilcileri katıldı.

  1. YILDA BİN 300 ÖĞRENCİYİ ISITACAK YARDIM

Programda ilk konuşan ÇADEF Genel Başkanı Hayati Sözen, bu anların kendileri için her zaman duygu dolu oldğunun altını çizerek başladı. Projeye ve programa katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade eden Sözen, “Samsunluların İstanbul ve Türkiye’de güçlü bir Samsun lobisi oluşturmaları için son yıllardaki STK yapılanmasında Çarşambalılar sorumluluk üstlenmişlerdir. Gurbette yaşayan hemşire gruplarını bir araya getirerek son 5 yılda dernekleşme sayılarını artırarak bir üst Yapı olan ÇADEF Çarşamba Dernekler Federasyonu’nu kurmuşlardır. 5 yıldır faaliyette bulunan federasyonumuz birçok sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmiştir. Bunlardan biri de bu yıl 6.’sını düzenlediğimiz “Çocuklar Üşümesin” kampanyasında ilçelerimizde ve köylerde ihtiyacı olan ‘bin 300’ öğrencimize bot ve mont dağıtımıdır. Bugün yapacağımız kampanyamızın diğerlerinden bir farkı sadece Çarşamba ilçesinde değil Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerindeki yavrularımıza da ulaşılacak olmasıdır. Bot ve montlarımızı ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlükleri aracılığı ile tespit edilen çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Bu kampanyanın oluşmasında Samsun Çarşambalılar Derneği,  Silivri Samsunlular Derneği,  Bahçelievler Samsunlular Derneği, Boyacılı Köyü Derneği,  Esenyurt-Arnavutköy-Sultangazi-Ümraniye-Beykoz-İstanbul Çarşambalılar Dernekleri ile tüm yardımsever hemşerilerimize teşekkür ederiz” dedi.

Yardımın hemşeriler ile birlikte anlam kazandığını belirten Sadettin Sarıoğlu, emeği geçen herkesi kutluyoruz dedi.

Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinin bir bütün olarak güç olduğunu söyleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül; “burada hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ayrıca şuanda bulunduğumuz Çarşambamızı son 15 yılda çok ileri seviyelere getiren belediye başkanımız Hüseyin Dündar’a da sizlerin önünde teşekkür ediyoruz. Gurbetçi hemşerilerimizin bu bölgedeki yavrularımızı düşünerek bu yardımı gerçekleştirmelerinden ötürü mutlu ve duyguluyuz. Hepsine teşekkür ediyoruz.

Son olarak konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise ilk cümlesinde,  özellikle bu yardımın candan ve yürekten olmasının önemini vurguladı. Böyle bir şehrin belediye başkanı olmaktan yeniden gurur duyduğunun altını da çizen Dündar, “Yardımların çocuklarımızı rencide etmeden, okul müdürlükleri aracılığıyla yapılması takdire şayandır. Hemşeri derneğimiz temsilcileri ve üyelerimiz bu kampanyada çok titiz ve sevgiyle çalışmışlar. Çarşambalılar olarak siz gurbette ki kıymetli dostlarımızı selam ve saygıyla selamlıyor hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ahmet Naci KILAVUZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.